ඉන්ඩියන්-2 ලොවපුරා හෙට සිට ඇරැඹේ

දකුණු ඉන්දියානු සුපිරි නළු කමල් හසන් රඟන නවතම චිත්‍රපටය ඉන්දියන් -2 හෙට 12 වැනිදා ලෝක ප්‍රදර්ශනය ඇරඹේ. එස් ශංකර් විසින් තිර රචනය ලියා අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද ඉන්ඩියන්-2 චිත්‍රපටය ලයිකා ප්‍රඩක්ෂන් වෙනුවෙන් සුභාෂ් කරන්අල්ලිරාජා සහ උදයනිධි ස්ටාලිංගේ නිෂ්පාදනයකි.

කමල් හසන්, සිද්ධාර්ථ, රකුල් ප්‍රීටි සින්ං, එස්.ජේ සූර්යා, රංගනයෙන් එක්වන ඉන්දියන්-2 රවී වර්මන්ගේ කැමරාකරණය සහ ශ්‍රීකර් ප්‍රසාද්ගේ සංස්කරණයෙන් යුක්ත වේ. චිත්‍රපටය කාර්මික අංශයේ සාමාජිකයන් කිහිප දෙනෙකු පසුගිය කොවිඩ් වසංගත සමයේදි ජීවිත අහිමිවීමෙන් පසු චිත්‍රපටයේ වැඩකටයුතු තරමක් දුරට ප්‍රමාද වි ඇත. මේ සියල්ල යථා තත්ත්වයට පත් කරගෙන චිත්‍රපටයේ වැඩ කටයුතු නිමා කිරීමෙන් පසු මෙහි ධාවන කාලය පැය හයට ආසන්න කාලයකින් යුක්ත වූ බැවින් එය ඉන්ඩියන්-2 සහ ඉන්ඩියන්-3 යනුවෙන් කොටස් දෙකකින් තිරගත කිරීමට කටයුතු යොදා ඇත. ඉන්ඩියන්-3 2025 වසරේ තිරගත කිරිමට බලාපොරත්තුවේ.

ලෝක ප්‍රදර්ශනයට සමගාමීව හෙට 12 වැනිදා වැල්ලවත්ත සැවොයි 3ච් සිනමාශාලාවේදී ලාංකික ප්‍රදර්ශනය ද ආරම්භ වනු ඇත.

දකුණු ඉන්දියානු සුපිරි නළු කමල් හසන් රඟන නවතම චිත්‍රපටය ඉන්දියන් -2 හෙට 12 වැනිදා ලෝක ප්‍රදර්ශනය ඇරඹේ. එස් ශංකර් විසින් තිර රචනය ලියා අධ්‍යක්ෂණය කරන ලද ඉන්ඩියන්-2 චිත්‍රපටය ලයිකා ප්‍රඩක්ෂන් වෙනුවෙන් සුභාෂ් කරන්අල්ලිරාජා සහ උදයනිධි ස්ටාලිංගේ නිෂ්පාදනයකි.

කමල් හසන්, සිද්ධාර්ථ, රකුල් ප්‍රීටි සින්ං, එස්.ජේ සූර්යා, රංගනයෙන් එක්වන ඉන්දියන්-2 රවී වර්මන්ගේ කැමරාකරණය සහ ශ්‍රීකර් ප්‍රසාද්ගේ සංස්කරණයෙන් යුක්ත වේ. චිත්‍රපටය කාර්මික අංශයේ සාමාජිකයන් කිහිප දෙනෙකු පසුගිය කොවිඩ් වසංගත සමයේදි ජීවිත අහිමිවීමෙන් පසු චිත්‍රපටයේ වැඩකටයුතු තරමක් දුරට ප්‍රමාද වි ඇත. මේ සියල්ල යථා තත්ත්වයට පත් කරගෙන චිත්‍රපටයේ වැඩ කටයුතු නිමා කිරීමෙන් පසු මෙහි ධාවන කාලය පැය හයට ආසන්න කාලයකින් යුක්ත වූ බැවින් එය ඉන්ඩියන්-2 සහ ඉන්ඩියන්-3 යනුවෙන් කොටස් දෙකකින් තිරගත කිරීමට කටයුතු යොදා ඇත. ඉන්ඩියන්-3 2025 වසරේ තිරගත කිරිමට බලාපොරත්තුවේ.

ලෝක ප්‍රදර්ශනයට සමගාමීව හෙට 12 වැනිදා වැල්ලවත්ත සැවොයි 3ච් සිනමාශාලාවේදී ලාංකික ප්‍රදර්ශනය ද ආරම්භ වනු ඇත.

  

 • Related Posts

  සිංහබාහු අද
  • July 11, 2024

  මහාචාර්ය එදිරිවීර සරච්චන්ද්‍රයන්ගේ විශිෂ්ටතම නාට්‍ය නිර්මාණයක් වන සිංහබාහු වේදිකා නාට්‍ය උදෑසන දර්ශන වාර දෙකක් අද මරදාන එල්ෆින්ස්ටන් රඟහලේදී වේදිකාගත කෙරේ.   මහාචාර්ය එදිරිවීර සරච්චන්ද්‍රයන්ගේ විශිෂ්ටතම නාට්‍ය නිර්මාණයක් වන සිංහබාහු වේදිකා…

  Continue reading
  ත්‍රිපුද්ගල චිත්‍ර ප්‍රදර්ශනයක්
  • July 11, 2024

  ප්‍රවීණ චිත්‍ර ශිල්පීන් වන බැසිල් කුරේ, ගාමිණි අබේකෝන් හා දයාන් කොටිටචිචි විසින් පවත්වනු ලබන ‘ත්‍රි ර්ඒව්ඒ’ චිත්‍ර ප්‍රදර්ශනය හෙට 12 වැනි දා පස්වරු 6.00 ට ලයනල් වෙන්ඩ්ට් හිදි විවෘත කෙරෙන…

  Continue reading

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  You Missed

  Agri don stresses need for strategic planning to manage surplus as SL aims to double paddy harvest by 2027

  • By
  • July 13, 2024
  • 4 views

  Lanka can use municipal solid waste to produce 10 tonnes of hydrogen daily – Engineering expert

  • By
  • July 13, 2024
  • 3 views

  K. Parinda Ranasinghe appointed as the 49th Attorney General of Sri Lanka

  • By
  • July 13, 2024
  • 4 views

  වැඩි ලකුණු ඇති තණ­තිලි අපේ­ක්ෂා­වෙන් එල්පී­එල් කණ්ඩා­යම් කොළ­ඹට

  • By
  • July 13, 2024
  • 19 views
  වැඩි ලකුණු ඇති තණ­තිලි අපේ­ක්ෂා­වෙන් එල්පී­එල් කණ්ඩා­යම් කොළ­ඹට

  ශ්‍රී ලංකා-එංග­ලන්ත යොවුන් සිව්දින තර­ගය ජය පැර­දුම් නෑ

  • By
  • July 13, 2024
  • 17 views
  ශ්‍රී ලංකා-එංග­ලන්ත යොවුන් සිව්දින තර­ගය ජය පැර­දුම් නෑ

  කවීෂා එගො­ඩගේ සම­ඟින් එමීර් පිල ශ්‍රී ලංකා­වට

  • By
  • July 13, 2024
  • 18 views
  කවීෂා එගො­ඩගේ සම­ඟින් එමීර් පිල ශ්‍රී ලංකා­වට