ශ්‍රී ලංකා නෙට්බෝල් සංචි­ත­යට පාසල් ක්‍රීඩි­කාවෝ 4ක්

ආසි­යානු නෙට්බෝල් ශූර­තා­ව­ලිය ඉල­ක්ක­කොට 15කගෙන් යුත් ශ්‍රී ලංකා නෙට්බෝල් සංචි­ත­යක් තෝරා ගනියි. ශ්‍රී ලංකා නෙට්බෝල් පිලේ හිටපු ක්‍රීඩි­කා­වන් 5ක් මෙවර එම සංචි­ත­යට ඇතු­ළත්ව ඇති අතර, නවක ක්‍රීඩි­කාවෝ රාශි­යක් ද සංචි­තයේ වෙති. පාසල් වයසේ පසු­වන ක්‍රිඩි­කා­වන් 4කට නෙට්බෝල් සංචි­තයේ අව­ස්ථාව ලැබීම විශේ­ෂ­ත්ව­යකි. කොළඹ විශාඛා විදු­හලේ අනු­ත්තරා කළු­ආ­රච්චි, මියු­සි­යස් විදු­හලේ මිනාගි කන්කා­නිගේ, කුරු­ණෑ­ගල ශුද්ධ වූ පවුලේ කන්‍යා­රා­මයේ චලනි නේෂා හා නතාෂා ඩයස් එම පාසල් ක්‍රීඩි­කාවෝ වෙති.

ජාතික නෙට්බෝල් පුහු­ණු­කා­රිණී පි.ඩි.එන්. ප්‍රසාදි මහ­ත්මිය යටතේ පුහු­ණු­වීම් සිදු කරන නෙට්බෝල් පිල මේ වසරේ ඔක්තෝ­බර් මුල් සති­යේදී ඉන්දි­යාවේ පැවැ­ත්වෙන ආසි­යානු නෙට්බෝල් ශූර­තා­ව­ලි­යට අම­ත­රව තායි­ල­න්තයේ දී නොවැ­ම්බර් 22 සිට 28 දක්වා පැවැ­ත්වෙන ගෘහස්ථ නෙට්බෝල් ශූර­තා­ව­ලි­ය­කට ද සහ­භා­ගි­වී­මට නිය­මි­තය.

ශ්‍රී ලංකා නෙට්බෝල් සංචි­තය මෙසේය: ගයනි දිසා­නාය (එච්එන්බී), හසිතා මෙන්ඩිස්(එච්එන්බී), ගයාං­ජලී අම­රව (එච්එන්බී), දුලංගි වන්නි­ති­ලක (එච්එන්බී), රශ්මි පෙරේරා (ගුවන්), ශානිකා පෙරේරා (නාවික), සුසීමා බණ්ඩාර (යුද), ගයාත්‍රී කෞෂල්‍යා (යුද), තිසාලා අල්ගම (යුද), අනු­ත්තරා කළු­ආ­රච්චි (විශාඛා), මිනාගි කන්කා­නිගේ (මියු­සි­යස්), චලනි නේෂා (කුරු­ණෑ­ගල ශුද්ධ වූ පවුලේ කන්‍යා­රා­මය), නතාෂා ඩයස් (කුරු­ණෑ­ගල ශුද්ධ වූ පවුලේ කන්‍යා­රා­මය), මාලි හෙට්ටි­ආ­රච්චි (සීඩීබී), සචිනි රොද්‍රිගු (සීඩීබී).

 

The post ශ්‍රී ලංකා නෙට්බෝල් සංචි­ත­යට පාසල් ක්‍රීඩි­කාවෝ 4ක් appeared first on දිනමිණ.

 • Related Posts

  වැඩි ලකුණු ඇති තණ­තිලි අපේ­ක්ෂා­වෙන් එල්පී­එල් කණ්ඩා­යම් කොළ­ඹට
  • July 13, 2024

  පිති­ක­රු­වන්ට හිත­කර තණ­තිලි අපේ­ක්ෂා­වෙන් ලංකා ප්‍රීමි­යර් ලීග් ක්‍රිකට් තර­ගා­ව­ලියේ අව­සන් අදි­ය­රට පිවි­සෙන බව කණ්ඩා­යම් නාය­කයෝ පව­සති. අද සිට මේ 21 වැනිදා දක්වා එල්පී­එල් අව­සන් අදි­යරේ තරග කොළඹ ආර්. ප්‍රේම­දාස ක්‍රීඩාං­ග­ණ­යේදී…

  Continue reading
  ශ්‍රී ලංකා-එංග­ලන්ත යොවුන් සිව්දින තර­ගය ජය පැර­දුම් නෑ
  • July 13, 2024

  සංචා­රක ශ්‍රී ලංකා අවු­රුදු 19න් පහළ ක්‍රිකට් කණ්ඩා­යම සහ එංග­ල­න්තය යොවුන් කණ්ඩා­යම අතර වෝර්ල්ම්ස්ලි­හිදී පැවති පළමු නිල නොවන සිව්දින ටෙස්ට් තර­ගය ජය පරා­ජ­යෙන් තොරව නිමා විය. මේ තර­ගයේ පළ­මුව පන්දු­වට…

  Continue reading

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  You Missed

  Agri don stresses need for strategic planning to manage surplus as SL aims to double paddy harvest by 2027

  • By
  • July 13, 2024
  • 2 views

  Lanka can use municipal solid waste to produce 10 tonnes of hydrogen daily – Engineering expert

  • By
  • July 13, 2024
  • 1 views

  K. Parinda Ranasinghe appointed as the 49th Attorney General of Sri Lanka

  • By
  • July 13, 2024
  • 1 views

  වැඩි ලකුණු ඇති තණ­තිලි අපේ­ක්ෂා­වෙන් එල්පී­එල් කණ්ඩා­යම් කොළ­ඹට

  • By
  • July 13, 2024
  • 19 views
  වැඩි ලකුණු ඇති තණ­තිලි අපේ­ක්ෂා­වෙන් එල්පී­එල් කණ්ඩා­යම් කොළ­ඹට

  ශ්‍රී ලංකා-එංග­ලන්ත යොවුන් සිව්දින තර­ගය ජය පැර­දුම් නෑ

  • By
  • July 13, 2024
  • 17 views
  ශ්‍රී ලංකා-එංග­ලන්ත යොවුන් සිව්දින තර­ගය ජය පැර­දුම් නෑ

  කවීෂා එගො­ඩගේ සම­ඟින් එමීර් පිල ශ්‍රී ලංකා­වට

  • By
  • July 13, 2024
  • 18 views
  කවීෂා එගො­ඩගේ සම­ඟින් එමීර් පිල ශ්‍රී ලංකා­වට